Vishay General Semiconductor - Diodes Division
제품 번호:
GF1MHE3_A/H
패키지:
DO-214BA (GF1)
배치:
-
설명:
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO214BA
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.5985
$5.985
100
$0.414485
$41.4485
500
$0.346332
$173.166
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2 µs |
| Capacitance @ Vr, F | 15pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DO-214BA (GF1) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1000 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, Superectifier® |
| Package / Case | DO-214BA |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 1 A |
| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |