/ Ceramic Capacitors / GJM0335G2A6R6CB01J
minImg
GJM0335G2A6R6CB01J
Murata Electronics
제품 번호:
GJM0335G2A6R6CB01J
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 6.6PF 100V X8G 0201
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X8G
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GJM
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 6.6 pF