/ Ceramic Capacitors / GMC04X5R104M6R3NT
minImg
GMC04X5R104M6R3NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
제품 번호:
GMC04X5R104M6R3NT
설명:
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0402
재고 : 11426000
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 0.1 µF