/ Ceramic Capacitors / GMC31CG100J100NT
minImg
GMC31CG100J100NT
Cal-Chip Electronics, Inc.
제품 번호:
GMC31CG100J100NT
설명:
CAP1206 COG 10PF 5% 100V
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GMC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 10 pF