SemiQ
제품 번호:
GP3D050A120B
제조업체:
패키지:
TO-247-2
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARB 1.2KV 50A TO247-2
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$21.6695
$21.6695
10
$19.2527
$192.527
100
$16.839225
$1683.9225
500
$14.369472
$7184.736
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 3040pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-247-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 1200 V |
| Series | Amp+™ |
| Package / Case | TO-247-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 50 A |
| Mfr | SemiQ |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 50A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | GP3D050 |