GP55-88R7-FBW
RCD Components
제품 번호:
GP55-88R7-FBW
제조업체:
RCD Components
패키지:
Axial
설명:
RES 88.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 160°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 88.7 Ohms
Series GP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W