/ Ceramic Capacitors / GQM2195C2E5R1CB12D
minImg
GQM2195C2E5R1CB12D
Murata Electronics
제품 번호:
GQM2195C2E5R1CB12D
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GQM
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.1 pF