/ Ceramic Capacitors / GRM0225C1H5R6WA03L
minImg
GRM0225C1H5R6WA03L
Murata Electronics
제품 번호:
GRM0225C1H5R6WA03L
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 01005
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 5.6 pF