/ Ceramic Capacitors / GRM1556P1H9R6CZ01D
minImg
GRM1556P1H9R6CZ01D
Murata Electronics
제품 번호:
GRM1556P1H9R6CZ01D
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 9.6PF 50V P2H 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient P2H
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 9.6 pF