/ Ceramic Capacitors / GRM15XR71H471KA86D
minImg
GRM15XR71H471KA86D
Murata Electronics
제품 번호:
GRM15XR71H471KA86D
설명:
CAP CER 470PF 50V X7R 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.012" (0.30mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 470 pF