/ Ceramic Capacitors / GRM1887U2A8R5DZ01D
minImg
GRM1887U2A8R5DZ01D
Murata Electronics
제품 번호:
GRM1887U2A8R5DZ01D
제조업체:
Murata Electronics
설명:
CAP CER 8.5PF 100V U2J 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 8.5 pF