Honeywell Sensing and Productivity Solutions
제품 번호:
GSAC06A1B
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACT DPST-NC 6A 120V
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Operating Position | 2.638" (67.0mm) |
| Release Force | 39gfm |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 2.8A (DC) |
| Circuit | DPST-NC |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | GSA |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 33gfm |
| Overtravel | 85° |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | - |
| Features | Metal Roller |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 12° |