/ Time Delay Relays / H5CX-AD AC24/DC12-24
minImg
H5CX-AD AC24/DC12-24
Omron Automation and Safety
제품 번호:
H5CX-AD AC24/DC12-24
설명:
RELAY TIME DELAY 9999HRS 5A 250V
사용자 가이드
Timing Initiate Method Input Voltage, Trigger Signal
Termination Style Screw Terminal
Delay Time 0.001 Sec ~ 9999 Hrs
Circuit SPDT (1 Form C)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Function Programmable (Multi-Function)
Series H5CX
Voltage - Supply 24VAC, 12 ~ 24VDC
Mfr Omron Automation and Safety
Timing Adjustment Method Up/Down Digit Keys
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC