Harwin Inc.
제품 번호:
H9042-01
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
TERM TURRET HOLLOW L=8.74MM TIN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Insulation | Non-Insulated |
| Staking Side OD | 0.110" ~ 0.114" (2.79mm ~ 2.89mm) |
| Number of Turrets | Single |
| Terminal Type | Single End, Fork, Hollow |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.109" (2.77mm) |
| Termination | Swage, Knurled |
| Diameter - Turret Head | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Staking Side ID | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.453" (11.51mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.107" ~ 0.109" (2.73mm ~ 2.77mm) |
| Flange Diameter | 0.156" (3.96mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Harwin Inc. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | 0.094" (2.39mm) |
| Length - Above Board | 0.344" (8.74mm) |