SMC Diode Solutions
제품 번호:
HBS510
제조업체:
패키지:
HBS
배치:
-
설명:
1000V,5APACKAGE HBS BRIDGE RECTI
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.551
$0.551
10
$0.47405
$4.7405
100
$0.32927
$32.927
500
$0.257108
$128.554
1000
$0.208981
$208.981
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | HBS |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1000 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 970 mV @ 5 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 5 A |