onsemi
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.306
$3.306
10
$2.20115
$22.0115
100
$1.693755
$169.3755
500
$1.531058
$765.529
1000
$1.31575
$1315.75
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current Transfer Ratio (Max) | - |
| Input Type | DC |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Output Type | Darlington |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Voltage - Output (Max) | 7V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-DIP |
| Series | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | 300% @ 1.6mA |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 2 |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.3V |
| Package | Tube |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 300ns, 5µs |
| Vce Saturation (Max) | - |
| Current - Output / Channel | 60mA |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 20 mA |
| Base Product Number | HCPL27 |