HDM14JT4K70
Stackpole Electronics Inc
제품 번호:
HDM14JT4K70
패키지:
Axial
설명:
RES 4.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -500/ +350ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 kOhms
Series HDM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W