HFW15R-1STZE1LF
Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
HFW15R-1STZE1LF
제조업체:
Amphenol ICC (FCI)
설명:
CONN FFC FPC BOTTOM 15POS 1MM RA
사용자 가이드
Actuator Color -
Voltage Rating 100V
Mating Cycles 30
Housing Material Polyamide (PA6T), Nylon 6T
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.075" (1.90mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Bottom
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Features -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Cable End Type Straight or Tapered
Number of Positions 15
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Series HFW-R
Locking Feature -
Housing Color Black
Pitch 0.039" (1.00mm)