Amphenol ICC (FCI)
제품 번호:
HFW24S-2STE1HLF
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN FFC FPC VERT 24POS 1MM SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3553
$3.553
25
$0.32452
$8.113
50
$0.30533
$15.2665
100
$0.2926
$29.26
250
$0.267178
$66.7945
500
$0.254467
$127.2335
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Actuator Color | - |
| Voltage Rating | 100V |
| Mating Cycles | 30 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish | Tin |
| Height Above Board | 0.209" (5.30mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| FFC, FCB Thickness | 0.30mm, 0.33mm |
| Connector/Contact Type | Contacts, Vertical - 1 Sided |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Cable End Type | Straight, Tapered |
| Number of Positions | 24 |
| Contact Finish Thickness | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | HFW-S |
| Locking Feature | - |
| Housing Color | Black |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Flat Flex Type | FFC, FPC |
| Base Product Number | HFW24S |
| Actuator Material | - |