/ Oscillators / HG-8002JA 40.0000M-PHCX
minImg
HG-8002JA 40.0000M-PHCX
EPSON
제품 번호:
HG-8002JA 40.0000M-PHCX
제조업체:
EPSON
설명:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 30mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Size / Dimension 0.551" L x 0.386" W (14.00mm x 9.80mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Function Enable/Disable
Series HG-8002JA
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, J-Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Mfr EPSON
Base Resonator Crystal
Frequency 40 MHz