HJ2-AC100V-R-6
Panasonic Electric Works
제품 번호:
HJ2-AC100V-R-6
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 100V
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 7 A
Coil Current 10 mA
Coil Resistance 10 kOhms
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 30 VAC
Seal Rating -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HJ
Operate Time 20 ms
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 100VAC
Mfr Panasonic Electric Works
Must Operate Voltage 80 VAC