HL1-L-DC12V-D-F
Panasonic Electric Works
제품 번호:
HL1-L-DC12V-D-F
설명:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V
사용자 가이드
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 125VAC - Nom
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Contact Rating (Current) 15 A
Coil Current 75 mA
Coil Resistance 160 Ohms
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Seal Rating -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HL
Operate Time 25 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Mfr Panasonic Electric Works
Must Operate Voltage 9.6 VDC