TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
HMN-006-PF
패키지:
-
배치:
-
설명:
MODULE FEMALE 6POS HMN-006-PF
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Positions | 6 |
| Voltage Rating | 830V |
| Termination Style | Crimp |
| Size | - |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Contact Finish | - |
| Contact Type | CEF, DEF |
| Gender | Female |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | HMN |
| Connector Type | Module without Contacts |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | T2111063201 |