/ Headers, Male Pins / HMTSW-101-08-T-S-328
minImg
HMTSW-101-08-T-S-328
Samtec Inc.
제품 번호:
HMTSW-101-08-T-S-328
설명:
CONN HEADER VERT 1POS
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating -
Contact Length - Mating 0.328" (8.33mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 1
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating -
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.102" (2.60mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.530" (13.46mm)