/ Headers, Male Pins / HMTSW-107-07-T-D-026
minImg
HMTSW-107-07-T-D-026
Samtec Inc.
제품 번호:
HMTSW-107-07-T-D-026
설명:
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.026" (0.66mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.304" (7.72mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.430" (10.92mm)