/ Headers, Male Pins / HMTSW-110-10-T-D-730
minImg
HMTSW-110-10-T-D-730
Samtec Inc.
제품 번호:
HMTSW-110-10-T-D-730
설명:
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.730" (18.54mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 20
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post -
Package Bulk
Overall Contact Length 0.830" (21.08mm)