/ Headers, Male Pins / HMTSW-150-23-F-D-237
minImg
HMTSW-150-23-F-D-237
Samtec Inc.
제품 번호:
HMTSW-150-23-F-D-237
설명:
CONN HEADER VERT 100POS 2.54MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.237" (6.02mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 100
Mounting Type Through Hole
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.108" (2.75mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.445" (11.30mm)