/ Headers, Male Pins / HMTSW-213-24-T-D-290
minImg
HMTSW-213-24-T-D-290
Samtec Inc.
제품 번호:
HMTSW-213-24-T-D-290
설명:
CONN HEADER VERT 26POS 5.08MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.200" (5.08mm)
Contact Length - Mating 0.290" (7.37mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 26
Mounting Type Through Hole
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Natural
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.090" (2.29mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 0.480" (12.19mm)