CTS Thermal Management Products
제품 번호:
HP3-TO3-CB
패키지:
-
배치:
-
설명:
HEATSINK PWR 1.0"H BLACK TO-3
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Shape | Square, Pin Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Obsolete |
| Fin Height | 1.000" (25.40mm) |
| Series | HP3 |
| Type | Board Level |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | - |
| Length | 3.120" (79.25mm) |
| Mfr | CTS Thermal Management Products |
| Thermal Resistance @ Natural | 4.40°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Attachment Method | Bolt On |
| Width | 3.120" (79.25mm) |
| Diameter | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Package Cooled | TO-3 |