/ Fixed Inductors / HQ0402H6N8JT01
minImg
HQ0402H6N8JT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
제품 번호:
HQ0402H6N8JT01
패키지:
01005
설명:
FIXED IND 6.8NH 210MA 1.4OHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 01005
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Ratings -
Series HQ-H
Inductance 6.8 nH
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.6GHz