/ Fixed Inductors / HQ0603Q39NJT01
minImg
HQ0603Q39NJT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
제품 번호:
HQ0603Q39NJT01
패키지:
0201
설명:
FIXED IND 39NH 150MA 2 OHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 12 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Ratings -
Series HQ-Q
Inductance 39 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz