/ Ceramic Capacitors / HV1812Y561JXMARHV
minImg
HV1812Y561JXMARHV
Vishay Vitramon
제품 번호:
HV1812Y561JXMARHV
제조업체:
Vishay Vitramon
설명:
CAP CER 560PF 5KV X7R 1812
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 560 pF