HVG-240-36A
MEAN WELL USA Inc.
제품 번호:
HVG-240-36A
제조업체:
MEAN WELL USA Inc.
설명:
LED DRVR CC/CV AC/DC 33.5-38.5V
재고 : 24
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Input (Max) 528VAC
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.06" L x 2.68" W x 1.53" H (230.2mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.7A
Number of Outputs 1
Ratings IP65
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series HVG-240 (240W)
Power (Watts) 241 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 93%
Voltage - Output 33.5 ~ 38.5V