HW-05-07-G-S-200-080
Samtec Inc.
제품 번호:
HW-05-07-G-S-200-080
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Color Black
Length - Post (Mating) 0.150" (3.810mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.200" (5.080mm)
Length - Tail 0.080" (2.032mm)