HW-06-07-T-S-215-080
Samtec Inc.
제품 번호:
HW-06-07-T-S-215-080
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H
사용자 가이드
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.135" (3.429mm)
Row Spacing -
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.430" (10.922mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, HW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.215" (5.461mm)
Length - Tail 0.080" (2.032mm)