HW-25-16-S-D-290-SM
Samtec Inc.
제품 번호:
HW-25-16-S-D-290-SM
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK SMD
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.090" (2.286mm)
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.380" (9.650mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Flex Stack, HW
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.290" (7.366mm)