Infineon Technologies
제품 번호:
IDH02SG120XKSA1
제조업체:
패키지:
PG-TO220-2-2
배치:
-
설명:
DIODE SIL CARB 1.2KV 2A TO220-2
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 125pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PG-TO220-2-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 48 µA @ 1200 V |
| Series | CoolSiC™+ |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.8 V @ 2 A |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1200 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | IDH02 |