Infineon Technologies
제품 번호:
IDP23E60
제조업체:
패키지:
PG-TO220-2-2
배치:
-
설명:
DIODE GP 600V 41A TO220-2-2
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 120 ns |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PG-TO220-2-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 600 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 2 V @ 23 A |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Package | Tube |
| Current - Average Rectified (Io) | 41A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | IDP23E |