/ Memory / IDT71P72804S250BQG
minImg
IDT71P72804S250BQG
Renesas Electronics America Inc
제품 번호:
IDT71P72804S250BQG
패키지:
165-CABGA (13x15)
설명:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165CABGA
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 250 MHz
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-CABGA (13x15)
Series -
Access Time 6.3 ns
Write Cycle Time - Word, Page -
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-TBGA
Technology SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply 1.7V ~ 1.9V