/ Fixed Inductors / IHSM7832PJ100L
minImg
IHSM7832PJ100L
Vishay Dale
제품 번호:
IHSM7832PJ100L
제조업체:
Vishay Dale
설명:
FIXED IND 10UH 5A 36 MOHM SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Ratings -
Series IHSM-7832
Inductance 10 µH