IL-FPR-33S-VF-N1
JAE Electronics
제품 번호:
IL-FPR-33S-VF-N1
제조업체:
JAE Electronics
설명:
CONN FPC VERT 33POS 0.5MM SMD
사용자 가이드
Actuator Color White
Voltage Rating 50V
Mating Cycles -
Housing Material Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Current Rating (Amps) 0.5A per Contact
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.154" (3.90mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Vertical - 1 Sided
Contact Material Copper Alloy
Mfr JAE Electronics
Features Zero Insertion Force (ZIF)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Cable End Type Tapered
Number of Positions 33
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Series IL-FPR
Locking Feature Slide Lock
Housing Color Black
Pitch 0.020" (0.50mm)