Infineon Technologies
제품 번호:
IR3640MTRPBF
제조업체:
패키지:
20-MLPQ (3x4)
배치:
-
설명:
IC REG CTRLR BUCK 20MLPQ
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Serial Interfaces | - |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 20-MLPQ (3x4) |
| Clock Sync | Yes |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Duty Cycle (Max) | 92% |
| Control Features | Current Limit, Enable, Frequency Control, Power Good, Sequencing, Soft Start |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Frequency - Switching | 225kHz ~ 1.65MHz |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | IR3640 |