IRF03BH101K
Vishay Dale
제품 번호:
IRF03BH101K
제조업체:
Vishay Dale
설명:
FIXED IND 100UH 275MA 1.8 OHM TH
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 275 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Ratings -
Series IRF
Inductance 100 µH
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 9.5MHz