Vishay Siliconix
제품 번호:
IRFR120TRRPBF-BE3
제조업체:
패키지:
TO-252AA
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.4535
$1.4535
10
$1.18655
$11.8655
100
$0.92283
$92.283
500
$0.78223
$391.115
1000
$0.637203
$637.203
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 360 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 16 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 270mOhm @ 4.6A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-252AA |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 4V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 100 V |
| Power Dissipation (Max) | 2.5W (Ta), 42W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 7.7A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | IRFR120 |