ISPLSI 2096A-125LQ128
Lattice Semiconductor Corporation
제품 번호:
ISPLSI 2096A-125LQ128
패키지:
128-PQFP (28x28)
설명:
IC CPLD 96MC 7.5NS 128QFP
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of I/O 96
Programmable Type In System Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 128-PQFP (28x28)
Number of Macrocells 96
Series ispLSI® 2000A
Package / Case 128-BQFP
Number of Logic Elements/Blocks 24
Mfr Lattice Semiconductor Corporation
Number of Gates 4000
Delay Time tpd(1) Max 7.5 ns
Package Tray
Base Product Number ISPLSI 2096A