IXYS
제품 번호:
IXFK120N30P3
제조업체:
패키지:
TO-264AA (IXFK)
배치:
-
설명:
MOSFET N-CH 300V 120A TO264AA
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$16.948
$16.948
10
$15.5781
$155.781
100
$13.15674
$1315.674
500
$11.703829
$5851.9145
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 8630 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 150 nC @ 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 27mOhm @ 60A, 10V |
| Supplier Device Package | TO-264AA (IXFK) |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 5V @ 4mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 300 V |
| Power Dissipation (Max) | 1130W (Tc) |
| Series | HiPerFET™, Polar3™ |
| Package / Case | TO-264-3, TO-264AA |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | IXYS |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 120A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 10V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | IXFK120 |