IXFN32N120P
IXYS
제품 번호:
IXFN32N120P
제조업체:
IXYS
패키지:
SOT-227B
설명:
MOSFET N-CH 1200V 32A SOT-227B
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 21000 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 360 nC @ 10 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 310mOhm @ 500mA, 10V
Supplier Device Package SOT-227B
Vgs(th) (Max) @ Id 6.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200 V
Power Dissipation (Max) 1000W (Tc)
Series HiPerFET™, Polar
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V