IXYS
제품 번호:
IXGA30N120B3
제조업체:
패키지:
TO-263AA
배치:
-
설명:
IGBT 1200V 60A 300W TO263
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$7.4765
$7.4765
10
$6.75735
$67.5735
100
$5.594455
$559.4455
500
$4.871562
$2435.781
1000
$4.242966
$4242.966
2000
$4.085826
$8171.652
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | 960V, 30A, 5Ohm, 15V |
| Switching Energy | 3.47mJ (on), 2.16mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 60 A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 16ns/127ns |
| Supplier Device Package | TO-263AA |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 150 A |
| Series | GenX3™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 3.5V @ 15V, 30A |
| Gate Charge | 87 nC |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Power - Max | 300 W |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| IGBT Type | PT |
| Base Product Number | IXGA30 |