IXYS
제품 번호:
IXGR72N60B3H1
제조업체:
패키지:
ISOPLUS247™
배치:
-
설명:
IGBT 600V 75A 200W ISOPLUS247
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$19.893
$19.893
10
$18.35115
$183.5115
100
$15.67063
$1567.063
500
$14.227295
$7113.6475
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | 480V, 50A, 3Ohm, 15V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 140 ns |
| Switching Energy | 1.4mJ (on), 1mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 75 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 31ns/152ns |
| Supplier Device Package | ISOPLUS247™ |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 450 A |
| Series | GenX3™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.8V @ 15V, 60A |
| Gate Charge | 225 nC |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 200 W |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| IGBT Type | PT |
| Base Product Number | IXGR72 |