IXYS
제품 번호:
IXYH55N120A4
제조업체:
패키지:
TO-247 (IXTH)
배치:
-
설명:
IGBT GENX4 1200V 55A TO247
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$12.1125
$12.1125
10
$10.6685
$106.685
100
$9.22659
$922.659
500
$8.361558
$4180.779
1000
$7.669568
$7669.568
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Input Type | Standard |
| Test Condition | 600V, 40A, 5Ohm, 15V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Switching Energy | 2.3mJ (on), 5.3mJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 175 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 1200 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 23ns/300ns |
| Supplier Device Package | TO-247 (IXTH) |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 350 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.8V @ 15V, 55A |
| Gate Charge | 110 nC |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Power - Max | 650 W |
| Mfr | IXYS |
| Package | Tube |
| IGBT Type | PT |
| Base Product Number | IXYH55 |